logo-taxi-gdansk

Zwiedzanie

Wszystkich amatorów zwiedzania zachęcamy to odwiedzenia ogromnej ilości muzeów, miejsc Pamięci Narodowej jak zabytków, których do w Gdańsku jest bez liku. Z wielką przyjemnością zapewnimy Państwu zwiedzanie tych niezwykłych miejsc, gorąco polecamy Muzeum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej, a to dopiero początek.  Specjalnie dla Państwa jesteśmy w stanie zapewnić przewodnika do każdego obiektu, jak i do zwiedzania starego miasta, ponadto możemy zapewnić transport dla dowolnej ilości osób.  Na specjalne życzenie możemy zapewnić również spotkanie z chodzącą historią zarówno Polski jak i Solidarności, Prezydentem Lechem Wałęsą, który to w Muzeum Solidarności lub przy wspólnym wykwintnym posiłku może podzielić się wrażeniami z obalania komunizmu w nowoczesnej Europie.  Oferujemy również inne atrakcje jak przejazd promem, imprezy integracyjne, zawody sportowe i wiele innych standardowych jak i bardzo niekonwencjonalnych atrakcji dla naszych gości.

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Wielooddziałowa instytucja kultury, powstała w 1972. Jego siedziba – zabytkowy gmach dawnego klasztoru franciszkańskiego z późnego gotyku, wykorzystywana była do celów ekspozycyjnych od 3 w. XIX wieku. Znajdowało się tam wówczas Stadtmuseum, gromadzące sztukę dawną. W 1884 jego kolekcję uzupełniły zbiory gdańskiego Kunstgewerbemuseum, z którym się połączyło. Po II wojnie światowej, muzeum przyjęło polską nazwę Muzeum Pomorskiego w Gdańsku. Od 1989 roku mieści się tu Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowa instytucja kultury, muzeum przyjmujące za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa nautologicznego, poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych z żeglugą, szkutnictwem, okrętownictwem, rybołówstwem oraz upowszechniające wiedzę o nich, a także o morskiej historii Polski i jej gospodarce.Początki Centralnego Muzeum Morskiego sięgają 1958 roku, w którym to zawiązało się Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. Dwa lata później (1 października 1960 roku) udało się powołać do życia przy gdańskim Muzeum Pomorskim (obecnie Muzeum Narodowe) autonomiczny oddział pod nazwą „Dział Morski”.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Do 2000 r. istniejące pod nazwą Muzeum Historii Miasta Gdańska. Instytucja gromadząca zbiory dokumentujące historię Gdańska od średniowiecza do XX wieku. Muzeum zostało utworzone 31 marca 1970 uchwałą Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej jako oddział Muzeum Pomorskiego w Gdańsku.